Turunç – Marmaris Tatil Yerleri

Turunç – Marmaris Tatil Yerleri

Muğla İlinin en önemli turizm merkezlerinden biri hiç şüphesiz Marmaris’tir. Özellikle yabancı turistler tarafından oldukça ilgi görmektedir. Birçok beldeye sahip bu ilçede en önemli beldeler arasında Turunç yer almaktadır. Turunç beldesi doğal güzellikleri ve mavi bayrak ödüllü denize kıyısı nedeniyle yerli, yabancı turistler tarafından büyük ilgi görmektedir

Turunç – Marmaris Tatil Yerleri

İnsanlar tatil yaparken özellikle yaz aylarında denizin ve güneşin tadını doyasıya çıkarmak isterler. Bu nedenle Turunç insanlara istedikleri her şeyi sunan bir anlamda turizm cenneti konumundadır. Beldenin geçmişi hakkında kesin bir bilgiye sahip değiliz. Nitekim köyde yaşayan halk da turizm sayesinde kendi özünü kaybetmiş durumdadır. Beldede iklim olarak Akdeniz ikliminin özellikler görülmektedir.

Beldede yaşayan insanların en önemli geçim kaynağı turizmdir. Bunun dışında ise tarım ve hayvancılık ile de ilgilenenler mevcuttur. Yetmişli yıllarda sıradan bir köy görünümünde olan Turunç’a sadece Marmaris’ten tekne turlarıyla günübirlik gezi için gelinmekteyken turizm sayesinde yolları yapılmış ve belde büyük bir gelişim kaydetmiştir. Başlangıçta turistler için konaklama imkanı bulunmayan Turunç’ta önce küçük pansiyonlar açılmış, zamanla büyük turistik oteller yapılmıştır. Bugün beldede ucuz tatil de dahil her bütçeye uygun konaklama imkanı sunulmaktadır. Turunç’un iklimi yılın 7 ayı denize girmeye uygundur. Nitekim siz de yazın tatil yapmak amacı ile gideceğiniz yerde güzel ve temiz bir denizde yüzmek isteyeceksiniz. İşte bu durum da Turunç tam da size uygun yerlerden biri olacaktır.

2 thoughts on “Turunç – Marmaris Tatil Yerleri

 • Haziran, 2013 tarihinde, saat 7:37 am
  Permalink

  Turunçun karayolu bulunmadığı ulaşımın sadece teknelerle yapıldığı zamanlarını biliyorum., şimdiki halini görünce insan üzülüyor.

  Yanıtla
 • Ağustos, 2013 tarihinde, saat 11:47 pm
  Permalink

  Turunçta ege ve akdeniz mutfağına birçok lezzeti sunan çeşitli bir yemek kültürü vardır

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.