Sapanca Tatil ve Gezi Yerleri

Sapanca Tatil ve Gezi Yerleri

Sakarya iline bağlı olan Sapanca yemyeşil doğası, uzun ve düzgün sahili, aralarında ekonomik pansiyonların da, birinci sınıf otellerin de bulunduğu konaklama tesisleriyle popüler bir tatil ve dinlenme mekanı. İstanbul ve Ankara’ya yakınlığı nedeniyle bu illerden çok sayıda ziyaretçi çeken Sapanca’da bir hafta sonu tatili geçirdikten sonra kendinizi huzurlu ve sakinleşmiş hissediyorsunuz.

Sapanca Tatil ve Gezi Yerleri

Bir Sapanca gezisi planlarsanız güne Sapanca Gölü kenarındaki kafelerden birinde zengin bir köy kahvaltısı yaparak başlayabilirsiniz. İstanbul’da yaşayanların bir numaralı hafta sonu tatili mekanlarından biri olan bölge ilkbaharda doğa canlanırken yeşiller giyiniyor, sonbaharda ise bin bir olağanüstü renge bürünüyor. Arifiye’nin ormanlık tepelerinden Sapanca Gölü’ne bakarken ruhunuzun dinlendiğini hissediyorsunuz. Yılın her döneminde ayrı güzel olan Sapanca’da gölün çevresindeki parkurlarda hafif yürüyüşler yapabilir, gölde deniz bisikleti sürebilir, yelken veya kano gibi su sporları yapabilirsiniz. Yalnız zaman zaman gölden kötü kokular gelebiliyor, bu yüzden gitmeden önce konaklayacağınız yere gölün o sıralarda kokup kokmadığını sormanız iyi olur.

Doğayla kucak kucağa sessiz ve huzurlu birkaç gün geçirmenin size iyi geleceğini düşünüyorsanız bir Sapanca gezisi yapmalısınız. Yakın çevredeki Maşukiye yeşilliklerle dolu ortamı, meyve bahçeleri ve su kıyılarındaki restoranlarıyla çok hoşunuza gidecek. Burada çok lezzetli alabalıklar yiyebilirsiniz. Derbent doğayla iç içe keyifli yürüyüşler yapmak için çok uygun bir yer.

Sapanca Gölü’nü de içine alan nefes kesici bir manzarası olan Kartepe de görmeniz gereken yerler arasında. Kartepe’nin kış aylarında ziyaretçilerle dolan popüler bir kayak merkezi olduğunu da ekleyelim. Burada telesiyeje binerek bölgenin güzel manzarasını bir de yukarıdan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.