Palamutbükü – Datça Tatili

Palamutbükü – Datça Tatili

Yeşilin değişik tonlarını görebileceğiniz çam, zeytin ve badem ağaçlarının arasında bulunan adeta bir doğa harikası. Gürültüden uzak, huzurlu, sakin bir tatil geçirmek istiyorsanız Palamutbükü’nü tercih etmelisiniz.

Palamutbükü - Datça

Palamutbükü’ne vardığınızda her yeri saran dinginlik dikkatinizi çekebilir bu etki geniş bir alana yayılmış ferah bir yer olmasından kaynaklansa gerek. Sıcak yaz günlerinde dahi hiç bitmeyen bir esinti var Palamutbükü’nde. Doğa deniz konusunda da çok cömert davranmış buraya. Kinidos yolu üzerinden gidebileceğiniz gibi Mesudiye Köyü üzerinden de gidebilirsiniz. Palamutbükü’nün uzun bir sahili var ve sahil boyunca lokantalar, çay bahçeleri ve barlar bulunmakta. Sahil boyunca her yerden denize girebilirsiniz aynı zamanda bu işletmelerin şezlong ve masaları bulunmakta.

Palamutbükü limanı yarımadanın en büyük ve korunaklı limanıdır. Plaj ne kadar kalabalık olursa olsun kendinize yer bulabilirsiniz ve pırıl pırıl denizde yüzebilirsiniz. Özellikle sabah saatlerinde durgun denizi, mis gibi havası ve kuş sesleri arasında denize girmelisiniz. Bölge balık açısından çok zengin olup taze Akdeniz balıklarını yiyebilirsiniz. Sahil boyunca sıralanmış balık restoranlarında taze balık yiyebilir ve yanında yerel halkın yetiştirmiş olduğu taze sebzelerden mezeler, zeytinyağlılar yiyebilirsiniz. Konaklama seçenekleri de her bütçeye göre bulunmaktadır. Konaklamak için bungalov, apart otel, pansiyon ve otel seçenekleri bulunmaktadır. Palamutbükü’nün misafirperver halkı unutamayacağınız bir tatil sunmaktadır.

Palamutbükü - Datça

Palamutbükü – Datça’ya nasıl gidilir?

Palamutbükü – Datça Ulaşım
Datça merkeze 25 km uzaklıktadır. Mesudiye Köyü’nden kıyıyı takip ederek gidebilirsiniz. Diğer yol ise Knidos yolu üzerinden Yaka Köyü’nden gidilebilir.

Bodrum’dan Nisan-Kasım ayları arasında arabalı feribotla seferler yapılmaktadır. Bodrum-Datça arası feribotla 1.5 saat sürmekte. Datça –Marmaris arası 70 km olup 1 saat sürmektedir.

One thought on “Palamutbükü – Datça Tatili

  • Mart, 2015 tarihinde, saat 11:20 pm
    Permalink

    Ben yalniz yasiyorum yasli bir bayanim o köyde uygun bir ev almam mümkünmü cevap verirseniz sevinirim

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.