Kemer Tatil Yerleri

Kemer Tatil Yerleri

Batı Torosların Eteğinde bulunan Kemer 52 km’lik kıyı şeridine sahip olmasından dolayı Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Şehrin bugün bulunduğu yerde 1910 yılında Eski Köy adında bir yerleşim vardı. Bu köyün halkı dağdan gelen selden korunmak için köylerinin etrafına 23 km uzunluğunda bir sur yapmışlardır. Bugünkü Kemer adı da bu duvardan gelmektedir.

Kemer Tatil Yerleri

1960’lı yıllarda ilçeye sadece deniz yolu ile ulaşım mümkündü. 1980 yılında yapılan bir projeyle yol ve diğer altyapı hizmetlerine kavuşmuştur. Böylelikle günümüzde en gözde tatil yerlerinden biri haline gelmiştir. Kemer’de çok sayıda kaliteli otel, tatil köyü ve butik otel bulunmaktadır.

Kemer’in insanları en çok cezbeden noktası hiç şüphesiz doğal güzellikleridir. Deniz, orman ve dağlar bir noktada birleşmektedir. Beldibi mevkiinden Tekirova’ya kadar uzanan bölümde yer alan plajlar tamamen doğaldır. Girintili ve çıkıntılı kıyı yapısı sayesinde birçok doğal koy ve limana sahiptir. Kemer antik dönem kalıntıları açısından da zengindir. Bölgede bulunan Phaselis ve Olympos gibi antik kentler her yıl binlerce turisti buraya çekmektedir. Yörede bulunan bir başka ilgi çekici yer ise mağaralardır.

Kemer uzun süren sezonuyla yerli ve yabancı turistler tarafından en çok tercih edilen Akdeniz Bölgesi tatil yerlerinden biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.