Kaş Tatil Yerleri

Akdeniz Bölgesi’nin turizm açısından en önemli kentlerinden biri de Antalya’dır. Her yıl Antalya’da ya da şehrin ilçelerinde tatil yapmak için gelen birçok yerli ve yabancı turist görmek mümkündür. Kaş tatil yerleri Antalya’nın turizm açısından en önde gelen ilçelerden biridir. Uzun bir geçmişe sahip olan ilçede bilinen antik kentlerin yanında birçok kültür kalıntısını görmek de mümkündür.

Kaş Tatil Yerleri

Kaş’ta iklim olarak Akdeniz ikliminin özelliklerini görmek mümkündür. Yaz ayları sıcak ve kurak geçerken kışın ise ılık ve yağışlıdır. Kaş, Akdeniz sahilleri arasında gündüzleri en serin olan yerlerin başında gelmektedir. Yine nem oranı açısından da diğer kıyı kesimlerden oldukça düşük bir seviyeye sahiptir.

Kaş’ta yaşayan halk özellikle geçimini yaz aylarında otel, pansiyon ve restaurant gibi turizm ile ilgili yerlerden sağlamaktadır. Yine buraya tatil için gelen ve dalgıçlık ile ilgilenmek ve dalış sporu yapmak isteyen insanlar için en uygun mekanların başında gelmektedir. Sahip olduğu doğal güzellikler ve tarihi eserler ile sizi de kısa sürede etkisi altına alacaktır. Dalgıçlık ile beraber yamaç paraşütü de önde gelen sporlar arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.