Kaş Tatil Rehberi

Kaş Antalya’nın batısında yer almaktadır. Akdeniz’in maviliklerinde irili ufaklı koyları ve beyaz badanalı taş evleri ile muhteşem bir doğaya sahiptir.

Kaş ne yazık ki son yıllardaki hızlı ve plansız yapılaşma ie doğal güzelliğini biraz yitirsede tatil için çok güzel bir beldedir. Kaş’ın karşısında Yunanistan’a bağlı Meis adası bulunmaktadır. Meis adasında ise görüntü adeta bir tiyatro dekoru görünümünde evler ve sokaklar yıllara direnmektedir. Umarız bizim tatil beldelerimizde de mevcut doğal güzellikleri korunur.

Kaş Tatil Rehberi
Kaş Tatil Rehberi

Kaş, Antiphelos antik kenti üzerinde kurulmuş bir beldedir. Limana inen ve turistik alışveriş ve eğlence merkezi olan caddenin başında Lykia tipi lahit bulunmaktadır. Bu Lahit Kaş’ın simgesi gibidir.
Kaş’ın batısında Hellenistik tiyatro bulunmaktadır. Helenistik tiyatro Çukurbağ yarımadası yolunun üzerinde olup iyi korunmuştur.

Kaş kayalık bir arazi üzerine kurulmuştur ve merkezinde kumsal yoktur. Kayalıklar üzerinde oluşturulmuş olan teraslardan denize girilmektedir. Kaş’ın denizi dalgalı havalarda dahi pırıl pırıldır. Denize plajdan girmek istiyorsanız yarımadanın batısındaki koya, Küçük ve Büyük Çakıl plajlarına gidebilirsiniz. Ayrıca Kaş’ın güneydoğusunda bulunan Bayındır limanı da denize girmek için çok iyidir. Kaş’tan 20 km uzaklıkta bulunan Kaputaş plajı çok güzel ve denize girmek için mükemmeldir. Kaputaş plajının 500 metre ötesinde Mavi Mağara bulunmaktadır. Bu mağaraya sadece denizden ulaşılabilmektedir. Bu eşsiz doğa güzelliğini görmek istiyorsanız. Kaş veya Kalkan’dan kalkan tur teknelerine binmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.