Kartepe Kayak Tatili

Kocaeli’nin Maşukiye ilçesine bağlı olan Kartepe’nin yamaçları yemyeşil ağaçlarla kaplı, fakat tepesinde hiç ağaç göremezsiniz. Burası önceleri Keltepe olarak anılırmış, bu isim daha sonra Kartepe’ye dönüşmüş.

İstanbul’a sadece 132 km. mesafede olan ve 12 tane doğal pist barındıran Kartepe’de her seviyedeki kayakçılara uygun alternatifler mevcut. Kartepe Kayak Tatili için zirveye çıkmak arabayla yirmi dakika sürüyor ve belediye sıklıkla tuzlama yaptığı için bu yolculuk sırasında pek zorluk çekmiyorsunuz. Kayak merkezinde bulunan dört adet liftin üç tanesi telesiyej, yani liftlere oturarak çıkmanızı sağlayan sisteme sahip. Bu da Kartepe’nin avantajları arasında yer alıyor.

Kartepe’de dağın zirvesinde bir tane kayak odası barındıran tek bir otel olduğundan snowboard veya kayak malzemelerinin temini konusunu önceden planlamanız iyi olur. Bu konuda Kartepe Kayak Merkezi yolu üzerinde bulunan kayak odalarından da yararlanabilirsiniz.

Kartepe Kayak Tatili

Kış tatili için bölgeye Kartepe turu düzenleyen firmalardan birinin turuna katılarak da gelebilirsiniz. Bu turlarda yol üzerinde kayak takımı ve kıyafetleri kiralamak isteyenler için mola veriliyor. Kartepe Kayak Merkezi misafirlerine çeşitli olanaklar sunuyor.

https://www.gezi-rehberi.net/kartepe-kayak-merkezi.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.