Kartalkaya Kayak Tatili

Güzel eğimli ve bakımlı pistleriyle ülkemizin kendinden övgüyle söz ettiren kayak mekanları arasında yer alan Kartalkaya Alp disiplini kayak, tur kayağı ve kayaklı koşular için uygun şartlara sahiptir. Ulaşım avantajı Kartalkaya Kayak Tatili yapmak isteyenler için cazip bir merkez olmasına neden oluyor.

Renkli ve hareketli gece eğlenceleriyle dolu bir kış tatili planlıyorsanız Köroğlu Dağları üzerinde yer alan, çevresi ormanlık alanlarla kaplı bu kayak merkezi size hitap etmeyebilir.

Fakat çam ağaçlarıyla süslenmiş bembeyaz bir doğa, iyi durumda, bakımlı ve değişik zorluk derecesinde pistler; size dış dünyayla bağlantınızın koptuğu hissini uyandıracak sessiz bir atmosfer ve yetenekli, kaliteli kayak hocaları size cazip geliyorsa burasını görmelisiniz.

Kartalkaya Kayak Tatili

Öğleden sonraları görülen buzlanma ve sıklıkla bastıran sis Kartalkaya’nın dezavantajları arasında sayılabilir. Fakat bazı küçük aksaklıklar bir yana pistler gerçekten kayak severleri memnun edecek durumdadır. Hafta sonlarında çok sayıda ziyaretçiyi ağırlayan bu güzel yerdeki oteller şehre gitmek isteyenler için servis hizmeti de sunmaktadır.

Birçok kişi bu kayak merkezinin pistlerin kalitesi açısından Uludağ’la yarışabilecek durumda olduğunu ifade etmektedir. 12 pistin toplam uzunluğu yirmi kilometre civarındadır. Kayılabilen alan 1850-2200 m. yükseklik kuşağı üzerindedir.

Özetle, Kartalkaya Kayak Merkezi kayakseverlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken merkezlerden biri olma özelliklerine sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.