Kalkan Gezi Rehberi

Küçük bir balıkçı köyüyken günümüzde çok tercih edilen bir tatil beldesidir Kalkan. Kalkan beyaz badanalı evleri, temiz dar sokakları, her pencereden sarkan rengarenk çiçekleri ile tipik bir Akdeniz balıkçı kasabasıdır.

Kalkan Gezi Rehberi
Kalkan Gezi Rehberi

Yüzyılın başlarında nüfusunun çoğunu Rumlar oluşturuyordu. Kent merkezinde bulunan Kocakaya cami, eski bir Rum kilisesidir.

Kalkan marinasında yatlar konaklayabilir ve her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilirler. İskelede bulunan balıkçı lokantaları, küçük sevimli barları, incik boncuk satan tezgahları ve dükkanları ile çok canlı bir merkezi vardır. Değişik bir atmosfer arayan tatilciler tarafından tercih edilen bir tatil beldesidir.

Kalkan‘da marinadan kalkan tekneler ile günübirlik gezilere katılabilirsiniz. Bu gezi tekneleri ile Kaputaş, Patara, Kaş ve Kekova adası çevresini görebilirsiniz. Kalkan’ın içi çok yeşil değil fakat yeşil bir doğa isteyenler için 15-20 dakika uzaklıkta Toros yaylalarına gidebilirsiniz. İster kendi arabanızla isterseniz seyahat firmalarının yaptığı organizasyonlar ile yaylalara gidebilir yemyeşil bir doğa ve buz gibi pınarlarına ulaşabilirsiniz. En bilineni Bezirgan yaylasıdır. Bezirgan yaylasını gezdikten sonra İslamlar köyüne de gidip görülebilir. Merkezden kalkan turlar ile Kaputaş plajı ve Mavi Mağara’ya mutlaka gitmelisiniz. Mavinin tüm tonlarını bu geziniz sırasında görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.