Göltürkbükü Bodrum Tatil Yerleri

Göltürkbükü Bodrum Tatil Yerleri

Göltürkbükü Bodrum yarımadasının kuzey kıyısı boyunca uzanan büyük bir koydur. Gölköy ve Türkbükü köyleri eskiden iki ayrı köyken 1999 yılında birleşerek Göltürkbükü Belediyesi olmuştur. Koyun batı yakasında tepelerin arasına kurulmuş olan Türkbükü bulunmaktadır. Türkbükü koyu balıkçıların doğal sığınağıdır ve koyun çıkışında dil balıklarının yatağı bulunmaktadır. Daha ileride de Gölköy bulunmaktadır. Gölköy yemyeşil bir vadiye kurulmuştur. Gölköy’de neredeyse her yerde mandalina ağaçları bulunmaktadır.

Göltürkbükü Bodrum Tatil Yerleri


Bodrum mandalinası yeşilken tranş kesip cin-toniğin içine atınca içkiye hoş bir koku ve tat vermektedir. Göltürkbükü’nde oteller bu mandalina ağaçları arasında bulunmaktadır. Göltürkbükünde küçük butik oteller hizmet vermektedir.

Göltürkbükü Bodrum Tatil Yerleri

Yazın sahil yolu araç trafiğe kapatılmaktadır. Sahil boyunca uzanan birçok bar, restoran ve kulüp bulunmaktadır. Gündüz bu işletmelerin iskelelerinde güneşlenebilir ve denize girebilirsiniz. Burada gün boyu müzik ve eğlence hiç bitmemektedir. Akşam olunca ise bu iskelelere masalar ve sandalyeler konulmaktadır. Restoran ve bar olarak hizmet verilmektedir. Göltürkbükü’nde Bodrum gece hayatı kadar olmasa da eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar devam etmektedir. Sessizlik arayanlar ise mehtabın eşliğinde sahil boyu yürüyüş yapabilirler.

Bodrum’a yakınlığından dolayı tercih edilen koylardandır. Göltürkbükü tertemiz denizi ve yemyeşil doğası ile sakin ve huzurlu bir koydur. Göltürkbükü iskeleden yaz boyu çevreye tekne turları düzenlenmektedir. Bu turlarla yarım adanın sakin koylarını gezebilirsiniz.

Göltürkbükü Bodrum Nasıl Gidilir?

Göltürkbükü Bodrum Ulaşım
Havaalanına uzaklığı 45 km Bodrum’a uzaklığı 19 km dir. Bodrum’a gelmeden önce Yalıkavak-Torba sapağından sağa dönüp birkaç km gidilmekte daha sonra Torba’ya ulaşılmaktadır. Torba’yı geçtikten sonra ise Göltürkbükü sapağı bulunmaktadır.

Aracınız yoksa Bodrum’dan sürekli minibüsler kalkmaktadır onlarla Göltürkbükü’ne ulaşabilirsiniz.

One thought on “Göltürkbükü Bodrum Tatil Yerleri

  • Ekim, 2012 tarihinde, saat 5:57 pm
    Permalink

    Bodrum mandalinası ile cin-toniğin tadını hiçbir yerde bulamazsınız.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.