Fethiye Tatil Yerleri

Fethiye Tatil Yerleri

Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerden biri olan Fethiye bölgede bulunan diğer merkezler gibi önemli bir geçmişe ve doğal güzelliklere sahiptir. Eski ismi ise Telmessos’dur. Efsanesi ise tanrı Apollon Finike Kralı’nın kızına aşık olur ve ona bir köpek şeklinde yaklaşır. Daha sonra Apollon kız ile birlikte olur ve bu birliktelikten Telmessos isimli bir çocuk dünyaya gelir. Şehirde ismini bu çocuktan almıştır. Muğla’nın en büyük ilçesi olan Fethiye 72.271 nüfusa sahiptir.

Fethiye Tatil Yerleri

Ölüdeniz gibi Türkiye’nin en önemli plajlarından birine sahip olan ilçe turizm açısından en önemli yerlerden biridir. Bunun yanı sıra Af Kule gibi önemli bir dalış alanına da sahiptir. Bir çok mağara da yörede turizme açılmıştır. Bunun yanı sıra son yıllarda yamaç paraşütü yapmak isteyenlerinden uğrak noktalarından biri olmuştur. Ölüdeniz dışında Belcekız (Belceğiz), Çalış Plajı ve İztuzu Plajı gibi önemli plajlara da sahiptir.

Bunların yanı sıra antik çağlardan kalmış birçok yapıyı da Fethiye’de görmek mümkündür. Telmessos, Kaunos, Kadyanda, Tlos, Pınara, Letoon ve Xanthos önemli antik kentlerden bazılarıdır.

One thought on “Fethiye Tatil Yerleri

  • Ekim, 2013 tarihinde, saat 3:52 pm
    Permalink

    Odewime yardimci oldu tskr

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.