Didim Gezilecek Yerler

Ülkemizin altın kumlu plajları ve ılık, sığ deniziyle tanınan tatil yerlerinden Didim denizinin bu özellikleri yüzünden çocuklu aileler tarafından özellikle tercih ediliyor. Bir Didim tatili yapmayı düşünürseniz tek alternatifiniz yüzüp güneşlenmek değil tabii; civarda gezip görmekten zevk alacağınız birçok yer bulunuyor. Didim gezilecek yerler listesinde birçok tarihi kalıntı var; bunların hepsini görmek isterseniz epeyce bir zamana ihtiyacınız olacak. Didyma Antik Kenti, Miletos Antik Şehri ve Faustina Hamamı Didim’de görebileceğiniz tarihi güzelliklerin sadece bir kısmı.
Didim Gezilecek Yerler

Altınkum Plajı Didim’in en güzel plajları arasında sayılıyor. Altınkum rüzgar sörfü ve diğer su sporlari için çok uygundur. Akbük Koyu’nun 100 m. kadar açığında yer alan ve yürüyerek de gidilebilen Saplı Ada da yörenin ilginç ve güzel oluşumları arasında. Ayrıca Didim’in güzel koylarını keşfetmek için tekne turlarına da katılabilirsiniz.

Didim’de her bütçeye uygun tatil imkanı bulunmakta olup, lüks otellerin yanında son derece uygun fiyatlara ucuz pansiyonlarda da konaklayabilirsiniz.

Didim’e nasıl gidilir?

Söke – Milas Karayolu’nun 29. km’sinden (Dalyan Sapağı’ndan) sağa dönün, 24 km. sonra Didim’e varırsınız. Didim’e, İzmir ve Söke otogarlarından sürekli araç bulunmaktadır. Didim’e taş yollardan, dar sokaklardan, beyaz, Rum stili, küçük evlerin arasından geçerek varıyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.