Çeşme’de Su Sporları

Çeşme’de Su Sporları

Çeşme İzmir’e 70 km uzaklıkta olup pırıl pırıl denizi, gece hayatı ve rüzgarı ile ünlü bir tatil beldesidir. Su sporları açısından elverişli tatil beldelerimizden biri olması popülerliğini arttırmaktadır. Çeşme rüzgar sörfü açısından dünyada en iyi üç sörf merkezinden biridir.

Çeşme’de Su Sporları

Rüzgar sörfü yanında Çeşme’de dalış tutkunları içinde elverişli dalış yerleri bulunmaktadır. Dalış yapabileceğiniz yerlerden bir kaçı ise şunlardır.

Fener Adası: Dalış için ideal bölgelere sahip adada 15- 18 metreye kadar derinlik olmaktadır. Ada etrafında iki dalış noktası bulunmaktadır.18 metreyi bulan derinliklerde yapılan dalışlarda dip yapısı çok renklidir. Dipte görünen sünger ve mercanlar ilgi çekici olup bu dalışlarda karagöz ve sarpa gibi sürü balıkları size eşlik etmektedir. Bölgede koruma altında olan foklarla karşılaşabileceğiniz gibi fok mağaralarını da görebilirsiniz.

Çeşme’de Su Sporları

Eşek Adası: Adanın etrafında birçok dalış noktası bulunmaktadır. Derinlik 50-60 metrelere kadar inmektedir. Adanın doğu duvarı 20 metrelerden başlayıp 40 metreler inen derinliğe sahiptir. Dalış tutkunlarının görmesi gereken yerlerdendir.

İldiri Körfezi: Yakın zamana kadar yasak olan bölgedeki mağara resifi en güzel dalış yeridir. Birbirine bağlı üç mağara bulunmaktadır. Dip yapısı bulanmaya müsait olduğundan acemi dalıcılar için mağaraya girmek tehlikeli olabilir.

Yatak Adası: Derinlik 40 metrelere ulaşmaktadır. Yatak Adası yaklaşık 8-10 metre derinlikte bulunan muhteşem mağarası ile ünlü bir adadır. Adanın batısında bulunan iki mağaranın girişi ve içi çok güzel görüntüler sunmaktadır. Mağara içi geniş olup, 4-5 kişiye kadar aynı anda mağara içine girilebilir.

Çeşmede çok güzel bir tatil geçirebilirsiniz. Gündüz deniz ve güneşin keyfini çıkartırken, denizin derinliklerindeki güzellikleri de dalış sırasında keşfedebilirsiniz. Gecede renkli eğlence hayatına sahip olan Çeşme gecelerinde eğlenerek stres atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.