Bozcaada Tatil Yerleri

Bozcaada Tatil Yerleri

Tenedos, bugünkü adıyla Bozcaada üzüm bağlarıyla ünlü ve bir zamanlar en iyi şarapların üretildiği bir adadır. Kuzey Ege’de bulunan ada Çanakkale iline bağlıdır ve Türkiye’nin üçüncü büyük adasıdır. Adaya ulaşım arabalı vapurla sağlanmakta olup, Çanakkale boğazının hemen girişinde yer almaktadır. Adaya yolculuk yaklaşık yarım saat sürmektedir. Yaz sezonunda adaya gelen ziyaretçi sayısına bağlı olarak sefer sayısı artırılmaktadır. Ayrıca yayalar için direk deniz otobüsü seferleri bulunmaktadır. Kolay ulaşımı ile Bozcaada yaz aylarında tercih edilen tatil yerlerinden biridir.

Bozcaada Tatil Yerleri


Bozcaada’nın geçmişi Mitolojik dönemlere kadar uzanmaktadır ve doğal ve tarihi sit alanı olarak ilan edilmiştir. Adada henüz ciddi bir arkeolojik kazı yapılmamıştır.

İlçe merkezi Bozcaada Kalesi’nin etrafındaki evlerden oluşan ve yaklaşık 500 yıldır birlikte yaşayan Türk ve Rum halkının kaynaşması sonucunda bir kültür sentezi meydana getirmiştir. Bu durum Bozcaada’ya özgü bu sosyolojik yapı oluşturmuştur. Bozcaada halkı son derece esnek ve modern bir karaktere sahiptir.

Bozcaada, yaz aylarında fazla sıcak olmayan iklimi ve ucuz konaklama imkanları ile önemli Ege Bölgesi tatil yerlerinden biridir.

One thought on “Bozcaada Tatil Yerleri

  • Şubat, 2013 tarihinde, saat 1:47 am
    Permalink

    İyi bir tatil yapmak isteyenler için Bozcaada oldukça uygun bir tatil adasıdır. Çiçeklerle süslü sokakları, yaz sıcağını hissetmemenizi sağlayan rüzgarları, suları buz gibi olan koyları, antikçağdan beri üzüm veren bağları, iyi insanları, lezzetli yemekler sunan lokantaları ile ömrünüze ömür katacak mükemmel bir tatil yeridir.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.