Bitez – Bodrum Tatil Yerleri

Bitez – Bodrum Tatil Yerleri

Bodrum yarımadası üstündeki en önemli narenciye yetiştirme alanıdır. Kumsalın arkasında bulunan kurumuş nehir yatağından ilerlendiğinde yüzlerce dönümlük mandalina bahçeleri bulunmaktadır. Yarım ay biçiminde uzun bir kumsala sahip olan Bitez sahilinin doğu tarafı hafif bataklık ve sığ olup denize girmek için uygun değildir. Bitez sahili temizdir, pırıl pırıl denizi ile çocuklu aileler için uygundur. Bitez plajı gibi sokakları da çok düzenli ve temizdir. Sahil boyunca şezlong ve şemsiye bulunmaktadır ve bunlardan ücret alınmamaktadır.

Bitez Bodrum Tatil Yerleri


Bitez sahilinin hemen arka tarafında otel, pansiyon ve restoranlar bulunmaktadır yol ise arka tarafta kalmaktadır. Yolun sahile yakın olmaması çocuklu aileler için çok büyük bir avantajdır. Aracıyla gelenler için otopark sorunu yaşanmamaktadır.

Su sporları ile ilgilenenlerin tercih ettiği bir koydur. Türkiye’de sörf için en uygun yer Bitez’dir. Yıllar önce İngilizler koyda sörf okulu kurmuşlardır. Sun World Sailing’te sörf eğitimi verilmektedir.

Sahilde bulunan restoran, bar ve cafelerde yemek yiyebilir veya bir şeyler içebilirsiniz. Bodrum ve Gümbet’in aksine Bitez’de akşamlar daha sakin ve huzurlu geçmektedir. Rahatsız edici bir kalabalık ve gürültü olmamaktadır. Bitez Bodrum’un güzel denizine girmek ve kalabalıktan uzak olmak isteyenlerin tercih ettiği koylardandır.

Bodrum çıkışlı günlük gezi teknelerinin uğrak yerlerinden biridir Bitez. Bodrum otogarına uzaklığı 8 km olup otogardan kalkan minibüslerle 10 dakikada ulaşılmaktadır. Bodrum Milas havaalanına 45 km uzaklıktadır.

Bir önceki yazımız olan Ayvalık Tatil Yerleri başlıklı makalemizde assos, cunda adası ve doğa turizmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.