Antalya Tatil Rehberi

Antalya Tatil Rehberi Türkiye’nin turizm merkezidir Antalya, ayrıca metropol şehirdir. Kentin ekonomisi turizme bağlıdır. Çok turist alan bir şehrimiz olan Antalya ayrıca çok fazla göç almaktadır. Doğal ve tarihi güzellikleri ile gezilip görülmesi gereken tatil merkezidir.

Antalya Tatil Rehberi
Antalya Tatil Rehberi

Antalya’yı gezmeye tarihi kent merkezinden başlamalısınız. Hadrianus Kapısı, Hıdırlık Kulesi, Kesik Minare, Yivli Minare, tarihi evleri ve dar sokakları ile Kaleiçi ve yat limanı yaklaşık 1 km olan bir alan içerisinde bulunmaktadır. Bu tarihi yapıları yürüyerek gezebilirsiniz. Antalya Müzesi Türkiye’nin en zengin müzelerinden olup mutlaka gezip görmelisiniz.

Kaleiçi’ne girdiğinizde hemen Yivli Minare gözünüze çarpar. Yivli Minare Antalya’nın simgesi sayılır. Kaleiçi’ndeki başka ilginç yapı ise Kesik Minare’dir. Etnografya Müzesi de gezilmesi gereken yerler arasındadır. Tarihi Antalya limanında pek çok yat demirlemektedir gün batımında yat limanında yürüyüş yapabilirsiniz.

Teknelerle küçük ve büyük şelale turlarına katılabilirsiniz. Bu turlar limandan hareket etmektedirler. Özellikle ilkbaharda büyük şelale turuna gitmelisiniz. İlkbaharda sular bol olduğu için şelale çok görkemlidir ve seyrine doyum olmaz.

Antalya limanında ayrıca günübirlik ya da daha uzun süreli yat gezintileri için tekneler bulunmaktadır. Seyahat acentelerinden bu gezilerle ilgili bilgi alabilirsiniz.

Antalya gece hayatı da çok renklidir. Sokak aralarından yükselen müzik sesleri geç saatlere kadar devam etmektedir. Bar ya da diskoteklerde canlı müzik eşliğinde içkinizi içip dans edebilirsiniz.

Antalya sıcağında gündüz saatlerinde yapılacak en güzel şey sahilde güneşlenmek ve denize girmektir. Denize girebileceğiniz pek çok plaj bulunmaktadır. Konyaaltı ve Lara plajları en çok bilinenleridir.
Günübirlik gidebileceğiniz diğer plajlar ise Topçam piknik ve plaj alanı, Küçükçaltıcak, Büyükçaltıcak, Kargıcak’tır. Olympos Bey dağları Milli parkı içinde bulunan piknik alanı çam ormanları içindedir burada çok dinlendirici bir gün geçirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.