Amasra’da Güzel Bir Tatil

Bartın ilinin turistik cazibe merkezi Amasra ziyaretçilerini hem tatili, hem de doğası ve deniziyle büyüleyen bir ilçe. Yarımada ve koylarla çevrelenmiş olan ilçenin yamaçları baharda yemyeşil ağaçlarla doluyor ve yöredeki butik otel, pansiyon, otel, restoran ve kafeler bu mevsim yaklaşırken hareketlenmeye başlıyor. Son derecede lezzetli balıklar yemenin mümkün olduğu Amasra’da tatil yapacak olanlara yemeğin yanında mutlaka salata ısmarlamaları tavsiye ediliyor. Çünkü bu güzel ilçede olağanüstü lezzetli salatalar yapılmakta.

Amasra'da Güzel Bir Tatil

Amasra tatil yerleri için bu bölgeye gittiğinizde doğal bir koy olması sebebiyle sayısız eski medeniyete ev sahipliği yapmış ve birçok tarihi kalıntının halen ayakta durduğu bir ilçeyle karşılaşacaksınız. Sakin ve huzurlu bir tatil isteyenlerin sayısı çok olmalı ki yemyeşil doğası, tertemiz koylarıyla kumsalları ve kendine has siluetiyle Amasra her sezon bir öncekinden daha çok sayıda ziyaretçiyi ağırlıyor. Doğal güzellik denilince akla gelen ilk Karadeniz şehirleri arasında bulunan Amasra’da gezebileceğiniz bazı yerler Kemere Köprüsü, Amasra Kalesi, Edhem Ağa Konağı ve Cenova Şatosu.

Doğal güzelliği, koyları ve bitki örtüsüyle ülkemizin cennet köşelerinden biri olan Amasra’da tatil yaparken zamanın nasıl geçiverdiğini anlamayacaksınız. Döndüğünüzde arkadaşlarınıza yöreyi anlatırken sohbetin içinden mutlaka meşhur Amasra Salatası da geçecek. Hellenistik, Klasik, Bizans, Ceneviz ve Osmanlı medeniyetlerinin dışında başka medeniyetleri de barındırmış olan ilçenin bakir koyları ve tertemiz kumları aklınızdan çıkmayacak.

Amasra’nın fazla dalgalı olmayan temiz denizinde yüzmekten ayrı, akşamları gezerken gözünüze çarpan güzelliklerden ayrı zevk alacaksınız. Denizin temiz, balıkların lezzetli, salataların bambaşka, insanların sıcak olduğu bu turistik Batı Karadeniz ilçesinde birçok konaklama tesisi bulunuyor.

Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız Amasra size içinizi çekerek hatırlayacağınız birbirinden güzel görünümler sunacak, istediğinizden de fazlasını verecektir.

3 thoughts on “Amasra’da Güzel Bir Tatil

 • Mart, 2015 tarihinde, saat 4:34 pm
  Permalink

  Karadenizliyim ama Amasra ya gitmedim hala . kızlar almış tur ama cesaret edemedim hakikaten bu kadar güzelse niye olmasın

  Yanıtla
 • Ağustos, 2015 tarihinde, saat 4:21 pm
  Permalink

  Tatil için kesinlikle gidilip görülmesi gereken bir yer diye düşünüyorum. Bu yıl imkanım var gideceğim çok güzel bir diye duydum.

  Yanıtla
 • Eylül, 2016 tarihinde, saat 4:53 am
  Permalink

  Tarihi eserlerin ve doрal gьzelliklerin koyun koyuna olduрu Amasra, denizden alэnэp karaya verilen, doрadan alэnэp insana verilen nimetlerin kapэsэnэ aзэk tutmaya зalэюan insanlarэn yaюadэрэ huzur dolu bir yerdir.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.