Altınoluk Tatil Yerleri

Altınoluk Tatil Yerleri

Türkiye sahip olduğu doğal güzellikler ile yaz-kış yerli ve yabancı turistlere güzel bir tatil yapma olanağı sağlamıştır. Ege Bölgesi’nde, Balıkesir İlinin Edremit İlçesine bağlı olan Altınoluk sahip olduğu doğal güzellikler ile birçok insan tarafından tercih edilmektedir. Altınoluk gerek tarihi güzellikleri gerekse geçmiş medeniyetlerden taşıdığı izler ile sizi de kısa sürede etkisi altına alacaktır.

Altınoluk Tatil Yerleri

Ege Denizi’ne kıyısı olan yerleşimde ilk gözünüze çarpan zeytin ağaçları olacaktır. Zengin bir bitki örtüsüne sahip yerleşim doğa ile iç içe kalmak isteyenler için ideal merkezlerden biri haline gelmiştir. Nitekim Kaz Dağları Milli Parkı’nın yerleşime yakın olması da doğa sporları ile ilgilenen ya da doğayı seven insanların burayı tercih etmesinin bir başka sebebidir. Kaz Dağları tarihte ilk güzellik yarışmasının yapıldığı yer olarak bilinmektedir. Yunan mitolojisinin anlattığına göre tanrılar Troia savaşını Kaz Dağları’ndan izledi.

Yerleşimde bulunan ve geçmişten günümüze kadar gelen kültür varlıkları Bursa Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından güvenceye alınmıştır. Beldenin sınırları içinde yer alan Antandros Antik Kenti yerli ve yabancı turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Altınoluk iklim olarak Akdeniz ikliminin özelliklerini taşısa da, yaz aylarında Akdeniz kadar sıcak ve bunaltıcı olmaması insanlar tarafından beldenin bir başka tercih edilme sebebidir.

Altınoluk temiz plajları ve ucuz tatil seçenekleriyle tatilcilerin ilgisini çekmektedir. Bol oksijenli havası solunum yollarından rahatsızlık çeken için tercih edilen bir belde olmasını sağlamakta, belde “oksijen cenneti” olarak bilinmektedir. Altınoluk yemyeşil doğası ve tarihi evleriyle dikkat çekmektedir ve kentsel sit alanı ilan edilmiştir.

Altınoluk’a nasıl gidilir?
İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere pek çok şehirden Altınoluk’a ulaşım son derece kolaydır. Altınoluk Çanakkale üzerinden İstanbul’a 450, İzmir’e 185, Ankara’ya 616 km uzaklıktadır. Bandırma üzerinden feribotla gelinmek istenirse, İstanbul Yenikapı’dan Biga-Çan- Yenice-Edremit güzergahından Edremit’e ulaşılabilir.

One thought on “Altınoluk Tatil Yerleri

  • Ağustos, 2013 tarihinde, saat 1:20 am
    Permalink

    Altınoluk, Kuzey Ege’de tatil yapmayı sevenlerin ilk aklına gelen yerlerden biridir.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.