Alanya Tatil Yerleri

Alanya Tatil Yerleri

Hiç şüphesiz Antalya İlinin en önemli turizm merkezlerinin başında Alanya gelmektedir. Tarih boyunca birçok farklı medeniyet ilçe üzerinde yerleşim kurmuştur. Bu nedenle kültür kalıntıları bakımından da oldukça zengindir.

İlçede Akdeniz ikliminin özellikleri görülmektedir. Yazın sıcak geçerken kışlar ise ılık geçmektedir. Yine yabancı turistlerin sahip oldukları mülk bakımından önde gelen merkezler arasındadır. Alanya’da en etkin iş alanı 1958 yılında gelişmeye başlayan turizm sektörüdür. Sıcak iklim ve güzel havası nedeniyle birçok spor aktivitesine de elverişlidir.

Alanya Tatil Yerleri

Alanya’nın simgesi haline gelmiş olan Alanya Kalesi, merkezde yer almaktadır. Yüzlerce yıllık bir geçmişe sahip olan kale mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Ayrıca, binlerce yıllık bir tarihi geçmişi bulunan Alanya’da çok sayıda antik kent bulunmaktadır. Alanya’daki başlıca antik kentler İotape, Selinus Antik Kenti, Syedra Antik Kenti ve Hamaksia Antik Kenti olarak sıralanabilir. Alanya gezinizde bu antik kentleri gezebilir ve Alanya ve bölge tarihi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yaz aylarında güzel havası ve sahip olduğu güzel denizi nedeniyle Alanya ülke ekonomisine de önemli derecede katkı yapmaktadır. Birçok otel günümüzde turistlere hizmet vermektedir. Özellikle sahip olduğu temiz ve güzel denizi ile insanlara eşsiz bir tatil fırsatı sunmaktadır. Mavi bayraklı Kleopatra plajı her yıl birçok turisti buraya çekmektedir. Efsaneye göre Kleopatra ile Marcus Antonius balayını burada geçirmişlerdir.

Sahip olduğu liman sayesinde eşsiz güzellikteki denizden daha güzel faydalanabilir ve farklı koyları gezerek denizin tadını çıkarıp tatilinizi daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.