Akçakoca Tatil Yerleri

Akçakoca Tatil Yerleri

Yaz ya da kış aylarında yerli ve yabancı turistler tarafından en çok ilgi gören bölgelerimizden biri de Karadeniz Bölgesi’dir. Birçok farklı tatil mekanı bu bölgede tatil yapmak isteyen insanlara hizmet vermektedir. Düzce İlinin Akçakoca ilçesi de en güzel turistik mekanlardan biridir. Özellikle Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlere yakın mesafede olması bu şehirlerin gürültüsünden ve kalabalığından kaçmak isteyenlerin bir numaralı seçeneği haline gelmiş olup haftasonu tatili için uydundur.

Akçakoca Tatil Yerleri

Akçakoca meşhur denizi ve sahip olduğu harika plajlarının yanı sıra doğal güzellikleri ile de birçok insanın ilgisini çekmektedir. Özellikle ziyaretçiler tarafından ziyaret edilen Çınar Caddesi’ni yolunuz Akçakoca’ya düşerse görmeden gitmeyin. İlçenin tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır. Roma ve Bizans Dönemlerinde Diapolis ismi ile anılan ilçe önemli bir limana ve ticarete sahipti.

Yemyeşil ormanları ile doğal güzellikleri, Akçakocayı doğa turizmine uygun kılmaktadır.

Karadeniz ikliminin özelliklerini yansıtan ilçede dolayısıyla nemli bir hava hakimdir. Yılın her mevsimi yağış alan bir ilçedir. Güneşten ve denizden fazla yararlanmak istiyorsanız ve çok sıcaktan hoşlanmıyorsanız Akçakoca tam size göre. Özellikle temiz hava ve doğa ile buluşmak isteyenlerin en önde gelen tercihlerinden biridir. Ucuz pansiyon seçenekleri ile ucuz tatil arayanların uğrak yeridir.

One thought on “Akçakoca Tatil Yerleri

  • Ekim, 2013 tarihinde, saat 5:46 pm
    Permalink

    Akçakoca denizi biraz çılgındır dikkatli olmak gerekir, deniz mevsimi de biraz kısa sürer.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.